Karol Sudor spravil rozhovor s mierovým aktivistom Eduardom Chmelárom. Chmelár pri otázke intervencie Ruska v Čečensku tvrdí, že nie je povinný zaujať postoj k všetkému, a napriek tomu to neznižuje legitimitu jeho kritiky iných neprávostí. V tom s ním suhlasím. Eduard Chmelár si však týmto odporuje, pretože v inej odpovedi svoju kritiku legitímnosti postupu USA v Iraku stavia okrem iného aj na tom, že USA nezasiahli proti všetkým diktatúram, ale len proti niektorým. V tomto prípade selekcia ovplyvňuje legitimitu (ne)reakcie, či (ne)konania? Slovami Eduarda Chmelára: "Čo si mám o tom myslieť?"
V otázke, či má iná krajina právo vojensky zasiahnuť voči krajine, kde sú terorizovaní občania, uznáva, že za istých okolností alebo v istej forme (revízia Charty OSN) je to možné. Pri konkrétnej otázke čo by navrhoval v prípade Kosova sa nechce nechať vohnať do "nejakej moralizujúcej hry". V preklade to znamená, že nemá žiadne reálne alternatívne riešenie - len reči. Keby bol chirurgom, zrejme by napísal siahodlhý článok, v ktorom by kritizoval iných chirurgov, že spôsobili pacientom bolesti, pričom ten jeho by zatiaľ exol na stole.
Eduard Chmelár a jemu podobní pacifistickí rojkovia (a nemyslím to pejoratívne) ignorujú fakt, že vytvoriť morálne a eticky dokonalý svet nie je možné. Vždy budú existovať zli a zakerní ľudia a celé skupiny takýchto ľudí. Je potrebné eliminovať podmienky pre vznik nenávisti, či závisti odstraňovaním chudoby a hladu, ale ani po teoretickom odstránení všetkých týchto existenčných problémov nebude na zemi raj. Keby to takto fungovalo, čast ľudstva, ktorá prežerie väčšinu potravín na zemi, by bola ľudomilná dobrosrdečná cháska bez vrahov, znásilňovačov, klamárov a feministiek (lebo súčasťou dokonalosti je aj genderová rovnosť).
Odporúčam Eduardovi Chmelárovi nechať sa ešte raz intelektuálne povzniesť inšpiráciou z kresťanstva, ktoré tvrdí, že dokonalá spoločnosť bude až v nebi. Na zemi sa to nikdy nepodarí.
PS: Som rád, že aspoň na niečom sa zhodneme a obaja odsudzujeme prítomnosť pedofila na blogoch SME.
Vláda bude dotovať kúpu mobilného telefónu. Občan, ktorí si vyberie službu s minimálne 200 voľnými minútami, dostane príspevok na mobilný telefón vo výške 1024 Sk a dva roky bude dostávať 256 Sk mesačne na zaplatenie časti účtu. O dotáciu môžu požiadať len tí, ktorí ešte telefón nevlastnia a majú lekársky potvrdené, že nie sú hluchí. Občanom, ktorí nebudú k 1. januáru 2007 vlastniť mobilný telefón, vláda zaplatí aparát podľa výberu a predplatí každému 450 miliónov voľných minút. Občania, ktorí nebudú vlastniť telefón k 1. januáru 2008, nech pošlú svoju adresu a celá vláda sa vyberie kolenačky na púť k ich bydlisku, aby ich presvedčila, že štát potrebuje pripojeného každého. Každý občan nad 4 roky, ktorý nebude vlastniť mobilný telefón po 1. januári 2009 bude zaradený do kultúrneho dedičstva SR a stane sa príjemcom dotácie, ktorá mu bude kompenzovať náklady spojené s nevyužívaním mobilného telefónu.
Slovenská republika tak splní bod o vysporiadaní otázky mobilného pripojenia občanov, mobilnej kulturnej diverzity a rannofeministických mobilných hnutí programu Európskej únie Drakom 2010 (Draho a komplikovane – dajme 20 za 10). Okolité štáty očakávajú, že dobehnú Slovensko v kritérii DB-KSEU-it (dotačnej blbosti krajne socialistickej EÚ v oblasti IT) až okolo roku 2012.
Keď muž príde z roboty a je hladný a žena pozerá televízor má ju slušne poprosiť aby okamžite vstala a pripravila mu jedlo. Ak žena nevstane, tak má zvýšiť hlas. Ak ani potom žena nevstane, tak ju môže ľahko zbiť. Napríklad elektrickým káblom. Ale pozor, nemôže jej nič zlomiť ani ju zabiť.
Bitie žien podľa niektorých (koľkých?) Moslimov.
Francúzsky prezident Jacques Chirac sa pred časom dušoval ako veľmi chcú byť Francúzi lídrom medzinárodnej vojenskej misie v Libanone.
Aká je však realita? Francúzsko posiela do jednotiek OSN 200 vojakov oproti očakávaným 5000! Takto sa teda vplyv a vážnosť vo svete nebuduje. Všetky náreky Francúzov o americkej hegemónii a anglosaskej kultúrnej dominancii vyznievajú mimoriadne trápne.