Go to content Go to navigation Go to search

Prečo?
blog Filipa Likavčana

Kategórie

Vyhľadávanie


Toto si pozrite

Blogy, ktoré čítam

Stránky, ktoré čítam
PHP programátori sem sa

4. september 2007, 01:34 Diskusia [2]
Firma, v ktorej pracujem hlada PHP programatorov. Firma sa vola
ui42. Pred desiatimi rokmi ju zalozili matfyzaci a doteraz v nejak
pracuju matfyzaci a feikari. Robime hlavne webove stranky, ale aj
zlozite webove aplikacie. Nase najznamejsie projekty su www.etrend.sk (stranka renomovaneho ekonomickeho tyzdenika Trend), www.limba.sk (velka slovenska cestovka, ktora sprostredkuvava ubytovanie od chatiek po hotely), www.wificentrum.sk (ak potrebujete hocico ohladom wifi, tak tam mrknite), www.bestloved.com (ak mate zopar stoviek libier navyse, tak si tam mozete najst exkluzivny hotel v Britanii :-), www.petrzalka.sk (vsetko, co sa vrzne v politickom zivote Petrzalky), a vela inych. Ja mam 25 rokov a vacsina kolegov ma menej. Atmosfera vo firme je velmi priatelska - vsetci si napriklad tykame - aj so sefmi. :-) chodime pravidelne na rozne akcie (akurat dnes sme si boli zahrat paintball), pravidelne chodime na husacinu, obcas na bowling, alebo len tak posediet na pivko.

Hladame programatorov na polovicny aj na plny uvazok. Ak ovladate MySQL (zakladne konstrukcie, spajanie tabuliek /JOIN/) a PHP, tak sa urcite ozvite. Pridte minimalne pokecat na pohovor.

Dobrý anjel - pohľad do vnútra

17. august 2007, 14:45 Diskusia [3]

Ako je vidieť zo screenshotov, do systému Dobrý anjel som vstúpil v septembri 2006. V tom čase som už niekoľko mesiacov v hlave rozmýšľal o podobnom spôsobe realizácie dobročinnosti a preto som Dobrého anjela privítal a hneď som sa do neho zapojil.

Veľa ľudí ma negatívnu skúsenosť so zneužitím dobročinnosti. Zakladatelia Dobrého anjela sa preto maximálne snažia, aby nikto nemal pochybnosti, že peniaze, ktoré pošlete do Dobrého anjela, budú do posledného haliera použité na pomoc ľuďom v núdzi.

Po skoro roku mojej účasti v systéme Dobrý anjel potvrdzujem, že systém je úplne transparentný a poskytuje veľkú mieru kontroly. Priložené screenshoty dokumentujú dobrú informovanosť o toku peňazí v systéme.

Chcem prispievať - vstup do systému

Do systému sa vstupuje krátkou registráciou a prvou platbou. Registráciu je možné spraviť cez internet, SMSkou alebo poštou. Peniaze je možné posielať bankovým prevodom, aktiváciou služby v sieti Orange, cez špeciálnu platobnú alebo kreditnú kartu VÚB alebo poštovou poukážkou. Minimálny príspevok je stanovený na 50 Sk. Po vstupe do systému nie je človek nijak viazaný, môže prispievať pravidelne alebo nepravidelne.

Kontrola poslaných peňazí

Všetky peniaze, ktoré pošlem na účet Dobrého anjela vidím v zozname (kliknutím na obrázok ho zväčšíte):

Komu idú darované peniaze

V zozname odoslaných príspevkov je rozpísané koľko peňazí išlo jednotlivým príjemcom. Na obrázku vidieť, že môj príspevok za február sa rozdelil medzi viacerých príjemcov.

Informácie o príjemcoch peňazí, ktoré som daroval

V zozname príjemcov, je zoznam tých ľudí, ktorí dostali peniaze, ktoré som poslal do systému. V zozname vidím ich meno, priezvisko, telefónne čísla, e-mailovú adresu a poštovú adresu. Nie je problém zdvihnúť telefón a zavolať dotyčnej osobe a priamo sa jej spýtať, či jej prišli peniaze v deklarovanej výške.

Každý prispievateľ do Dobrého anjela pri vstupe do systému súhlasí s tým, že údaje o príjemcoch bude držať v tajnosti.

Životné príbehy

Na poslednom obrázku je profil pani Kataríny, ktorá patrí medzi tých, ktorým svojimi príspevkami pomáham. V profile sú znovu podrobné kontaktné údaje a stručný opis jej životnej situácie. Takýto profil má každý príjemca. Nadácia Dobrý anjel zhruba v polročnej periodicite kontaktuje ľudí a informuje sa o stave ich situácie.

Kto môže dostávať príspevky

V súčasnosti s Dobrým anjelom spolupracuje 111 onkológov. Výber príjemcov robia títo doktori.


Ignorujte ho

8. august 2007, 12:29 Diskusia [2]

Konečne nejaký novinár verejne vyjadril názor, že sa nechce hrabať v hnoji, ktorý produkuje náš premiér. Šéfredaktor TRENDU Rado Baťo to zatiaľ spravil len na súkromnom blogu ale považujem to za dobrý signál.

Rado Baťo píše: Niekto by mohol nadobudnúť dojem, že novinári sa v takzvanej vojne s premiérom vyžívajú. Že je to nejaká forma testosterónovej zábavy, pri ktorej si ukazujú, kto má väčšieho (dámy novinárky nech mi odpustia rodovú necitlivosť).

Ja som nadobudol ten dojem! Rozumiem, že tuposti premiéra sú pre média dobre predajné, ale nádejám sa, že keď vyťahovanie pipíkov unaví čitateľov, poslucháčov a divákov, tak média začnú Ficove trápnosti ignorovať.

Predstavujem si ako Fico celú noc rešeršuje, pripravuje si krásne grafy, tabuľky a videá, aby na tlačovke mohol národu do ksichtu vyliať ďalší kýbeľ hnoja... príde na rannú tlačovku a tam sedia len traja novinári (TASR, STV a SRo).

Ak by Fica neporazilo na mieste (blízko toho bol, keď ktorési médium prestalo vysielať tlačovku tesne pred "Vondráčková" videom"), tak by si veľmi rýchlo uvedomil, že môže mať piňďasa akýchkoľvek rozmerov a môže mať v kýblikoch koľko chce hnoja, pokiaľ to nemá komu ukázať, tak je mu to na nič. Fico by takúto masívnu ignoráciu rozdýchaval tažšie ako "skorumpovanosť" médii, bez ktorých by mimochodom nemohol robiť takúto špinavú kampaň.

Vrcholom pre mňa bolo včerajšie vysielanie tlačovky na TA3. Nemohol som sa pohnúť z miesta, lebo som nechcel veriť, že takémuto škôlkárskému spôsobu komunikácie vyhradí spravodajská televízia pol hodiny. Všimol som si, že Fico má podobný "medvedí" hlas ako Mečiar. Stačilo na chvíľu zavrieť oči a tá forma aj obsah ma preniesli do mečiarovskej minulosti.

Ignorujte ho!


Diktatúra v hlavičke

4. august 2007, 17:57 Diskusia

V týchto dňoch veľa rozmýšľam o sociálnom cítení, hyenách a slobode. Motivovala ma k tomu aktuálna kauza pridelenia dotácie pre akési sociálne centrum.

Sociálnemu cíteniu ma doteraz najlepšie učila moja rodina. Mama pracuje ako opatrovateľka starých ľudí, otec navštevuje starých ľudí vo farnosti a moja teta venovala desaťtisíce a kvantum času na to, aby sa jedna matka so štyrmi deťmi mohla postaviť na nohy a slušne žiť. Mama zo svoju obetavú prácu dostáva zopár drobných, otec to robí vo svojom voľnom čase a teta dala svoje peniaze. Toto je pre mňa sociálne cítenie - dať niečo z vlastného a zároveň si plniť všetky povinnosti.

Potom sú tu metresy (čítaj sociálne pracovníčky) sediace na úradoch, blahosklonne prijímajúce smrteľníkov, ktorí prišli opáčiť sociálne služby štátu. Tieto "tety" možno niekedy pred tridsiatimi rokmi mali úprimnú snahu zmeniť svet, ale dnes sú už len cynickým zvyškom niekdajšej naivity. Sedia o jednu až päť úrovní vyššie nad obyčajným plebsom a so sociálnym cítením sa stretávajú už len na papieroch. Tie roky v nich vybudovali závislosť, nič iné nevedia a preto sa zubami nechtami držia svojich zbytočných miest. Komplex zbytočnosti vytesnili vsugerovanou myšlienkou, že bez nich neexistuje sociálne cítenie. Závisťlosť.

Jedna z týchto tiet to dotiahla na ministerstvo a jej komplex môže mať zničujúce následky pre môj majetok a slobodu. To, že sa chystá znárodniť moje dôchodkové úspory je ešte ten menší problém. Horšie je, že jej šéf tu zavádza maniere, z ktorých mi je ako slobodnému človeku nevoľno.

Je smiešny a keby čítal tento článok, tak ho zrejme trhá od zlosti, že ma nemôže umlčať, zdiskreditovať, nakydať na mňa, alebo odo mňa odviesť pozornosť. Teda zatiaľ nie a snáď taká doba už nepríde. Tento smiešny zamračenec sa snaží umlčať novinárov a okrikuje ich ako omylom z kancelárie vykuknuvšia vyššia sociálna pracovníčka okrikuje nezorientovaného debila (čítaj občana).

Nepáči sa mi, keď sa zamračenec na oficiálnej tlačovke snaží diskreditovať názorového oponenta videonahrávkou, ktorú mu nejaký služobník (dúfam, že nie štátny) vyňuchal. Nezaujíma ma, kto zo svojich súkromných peňazí pozval novinárov na lyžovačku. Ak sú toto praktiky politicky najsilnejšieho muža krajiny, tak sme o krok bližšie k totalite.

Ja byť novinárom, kašlem na Privilégium a pustím sa do tej hlavičky. Aj keď, na druhej strane, za rozbor by stálo aj narcistické umiestnenie fotky riaditeľky Privilégia na úvodnú stránku.


Rožky nech predávajú pekárne

28. február 2007, 15:15 Diskusia [3]

Vážený pán minister kultúry Maďarič,

so záujmom som si prečítal o návrhu Vášho ministerstva, zriadiť nový úrad, ktorý bude stáť asi niekde v Bratislave a 70 miliónov ročne. Pán minister, všimli ste si, že na Slovensku už máme úrady, ktoré naháňajú ľudí, aby prispievali na štát a na jeho služby verejnosti? Voláme ich daňové úrady. Krátky popis hovorí, že daňové úrady vyberajú dane, ktorým sa nikto živý nevyhne, zatiaľ čo Váš úrad bude vyberať koncesionárske poplatky, ktorým sa nikto živý nevyhne. Ak teda máme prispievať na STV a SRO, nekomplikujte to, veď na dane sme si už zvykli.

Má vôbec existencia STV a SRO v ich dnešnej podobe zmysel? O bombardovaní sa dozvieme skôr z ľubovoľného neštátneho rádia, ktoré bude hlásiť zápchy na zbombardovanej diaľnici. Na pozeranie filmov slúžia kiná, DVD-čká a televízne stanice, ktoré, čuduj sa svete, na Slovensku existujú a darí sa im veľmi dobre. Medzi ďalšie zbytočné služby verejnosti, ktoré poskytujú STV a SRO patria: predpoveď počasia, reklamy, telenovely, reality-show, zábavné programy a komediálne seriály. Asi sa pýtate, čo mám proti telenovelám. Predstavte si, že existuje štátna inštitúcia, ktorá predáva rožky (pán Fico, neslintajte). Chápete? V STV sú tými rožkami telenovely. Je to zbytočná verejná služba, ktorú na lepšej úrovni poskytujú iní a je nezmysel platiť verejnú inštitúciu, ktorá ponúka zbytočné služby. (Nezmysel je niečo, čo by ste neurobili vo svojom byte.)

Môj návrh riešenia je jednoduchý. SRO a STV sa premenujú na Jednotný informačný systém obyvateľstva (JISO) a ten prejde pod správu ministerstva vnútra. Bude slúžiť ako informačný kanál v čase občianskej vojny, výbuchu atómovej elektrárne a živelných pohrôm. V čase pokoja bude vysielať kultúrne programy, ako sú záznamy z koncertov, prípadne nekultúrne programy ako sú záznamy z rokovaní NRSR. To je všetko. Rožky nech predávajú pekárne.

Reagujem na článok Za STV a rozhlas má platiť každý.


videos incesto onlinexxxpornomovies.xyz gratis xxx incesto